Tipy na Vianočné darčeky

Každé dieťatko si na Vianoce zaslúži nájsť pod stromčekom krásny vianočný darček. Ak hľadáte dokonalý darček pre vaše dieťatko, inšpirujte sa naším výberom hračiek. Vybrali sme pre vás najobľúbenejšie vianočné darčeky podľa veku dieťatka.

darceky do 6 mesiacov

do 20 euro

do 50 Euro

do 100 Euro

nad 100 Euro

Bábätko potrebuje cítiť hlavne prítomnosť svojich rodičov, teplo a bezpečie v náručí svojej mamičky. Oboznamuje sa s prostredím, učí vnímať predmety okolo seba a tieto chvíle mu môžeme spríjemniť mäkkučkým mojkáčikomhudobnými hračkamikolotočom nad postieľkou, drobnými hrkálkami a hryzátkami či dekou s hrazdičkou, na ktorej môže skúmať jednotlivé predmety. Ďaľším miestom pre zábavu je lehátko, alebo hojdačka. Pre spokojný spánok pomáhajú hračky s bielym šumom a tlkotom srdiečka, ktoré im pripomínajú zvuky, ktoré počuli v mamičkinom brušku. 

darceky od 6 mesiacov

do 20 euro

do 50 Euro

do 100 Euro

nad 100 Euro

Pre tento vek sú vhodné všetky hračky, ktoré sme vám predstavili u novorodenca a keďže nám dieťa v tomto období pomaličky začína sedieť, štvornožkovať, postupne sa stavať, príbúdajú nové hračky ako sú napríklad - pomôcka pre chodenie - chodítko či hopsadlo, prvé textilné knižkyhračky na stoličkuhračky do vodyplyšové hračkypenové koberce, textilné bábiky, atď...

darceky od 1 roka

do 20 euro

do 50 Euro

do 100 Euro

nad 100 Euro

Ak váš drobček má 1 rok, dobre viete, že neustále džavotá, robí prvé krôčiky a je čoraz náročnejšie ho ustrážiť. Dôležité je vedieť, že pre detičky v tomto veku by mala byť hračka farebná, zábavná, nemala by obsahovať malé čiastočky. Vyberáme hračky, ktoré podporujú vývin dieťaťa - ako sú aktvíne centrádrevené hračky, prvé puzzleinteraktívne hračky, kockyhudobné nástroje, prvé odrážadlákresielka na sedenie, atď...

darceky od 2 rokov

do 20 euro

do 50 Euro

do 100 Euro

nad 100 Euro

Čo nevidieť dieťa začne navštevovať škôlku a preto je najvhodnejší čas na precvičovanie jemnej motoriky. Pre tento účel nám poslúžia rôzne stavebnice, puzzle, drevené hračky. Určite sa poteší odrážadlu, pri ktorom sa vonku do sýta vyšantí. A čo tak zahrať sa na povolanie? Deti milujú napodobňovať dospelých, ich profesie. Detská kuchynka či stolík s náradím patria medzi najobľúbenejšie hračky v tomto veku. Dievčatká sa potešia kočíku či domčeku pre bábiky.